Tanie Loty Do Ameryki Południowej i USA

Mówiąc uczciwie nie doczekaliśmy się jeszcze lotów rejsowych pozwalających nam na tanie podróżowanie do Ameryki Łacińskiej (czyli czegoś na wzór regularnych połączeń do Azji poniżej 2000 PLN) i póki co chcąc zaoszczędzić na biletach musimy wspierać się pewnymi trickami. Poniżej znajduje się lista moich doświadczeń z podróży za Atlantyk z ostatnich sześciu lat.

1. Najtańsze linie lotnicze

 • Condor.com – te turystyczne linie lotnicze oferują bezpośrednie połączenia z kilku niemieckich i angielskich miast do wielu państw obydwu Ameryk. Linie lotnicze obsługują jednak loty łączone z Polski (np. Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań), a bilety można kupić już za 200 euro. Linie dołączają bagaż (a w przypadku Brazylii aż dwa po 32 kg!) oraz dobry posiłek. Warto odwiedzić specjalną podstronę, na której znajdziemy przejrzystą listę z najtańszymi lokalizacjami.
 • Norwegian.com – Norwegian lata z krajów skandynawskich do USA. Ceny są niskie (np. Floryda w jedną stronę za 700 PLN), podstawowa taryfa nie obejmuje jednak bagażu rejestrowanego i posiłku.
 • Tap Portugal – można trafić na bilety w jedną stronę do Brazylii w okolicach 1200 PLN (niestety bez bagażu nadawanego!). Warto śledzić takie lokalizacje jak Fortaleza, Recife czy Salvador de Bahia.
 • Royal Air Maroc – tutaj najtańsze loty odbywają się zwykle do Rio de Janeiro albo Sao Paulo. Loty odbywają się z przesiadkami w Casablance w Maroko i w Lizbonie.

2. Tanie bilety na stronach z okazjami

Warto też polować na okazję na stronach typu Fly4Free. Minusem tego typu rozwiązania jest konieczność uzbrojenia się w cierpliwość oraz brak elastyczności. Loty ponadto mogą być z niekorzystnymi przesiadkami (np. 12 godzin na lotnisku) i . Plusem jest oczywiście cena – można upolować bilety w dwie strony nawet za 1000 PLN! Zwykle tego typu połączenia nie startują z polskich miast, a lokalizacji w Europie Zachodniej, należy liczyć się z dodatkowym kosztem i często dodatkowym dniem przeznaczonym na podróż do miejsca wylotu.

Minusy okazji z portali z tanimi biletami

 • Konieczność podróży do miejsca wylotu (np. Paryż, Włochy, Wielka Brytania) co wprowadza dodatkowy koszt, konieczność zaplanowania dodatkowej podróży z wliczonym ryzykiem nie dotarcia na czas
 • Okazje odbywają się w terminach nieoptymalnych dla danego miejsca, np. wczesna wiosna, początek jesieni, pora deszczowa. Należy wcześniej zorientować się co do sezonu turystycznego.
 • Połączenia mają wiele przesiadek i mogą trwać ponad dobę (podczas gdy w „tradycyjny” sposób można dolecieć w ciągu tego samego dnia!)

3. Triki pozwalające znaleźć tańszy bilet

 • Elastyczność czasowa – warto sprawdzać różne daty wylotów oraz korzystać
 • Elastyczność miejsc – warto porównywać ceny lotów do różnych miast w interesujących nas krajach, często się okazuje, że loty do sąsiedniego miasta są znacznie tańsze
 • Czasem najtaniej do Ameryki Łacińskiej można dolecieć przez Stany Zjednoczone. Dla przykładu, dobre połączenia do Kolumbii i Peru można znaleźć z Florydy (Miami, Fort Lauderdale). Na Florydę dostaniemy się tanio Norwegianem lub Condorem. W takim rozwiązaniu potrzebujemy niestety wizy do USA
 • Najtańsze loty liniami lotniczymi Condor znajdziemy na specjalnej podstronie. Używając tej wyszukiwarki możemy znaleźć najtańsze połączenia w wybranym miesiącu i dla wybranych lokalizacji. Wyszukiwarka pozwala nam na bardzo przydatny wybór opcji otwartych, np. możemy znaleźć najtańsze połączenie gdziekolwiek z Frankfurtu lub skądkolwiek do Rio de Janeiro
 • Czasem warto odpuścić oszczędność 200 PLN i wybrać droższe, ale bardziej wygodne połączenie, np. bezpośrednio z Polski, a nie z Berlina. Oszczędzimy sobie trudu, zmęczenia i stresu związanego ze skomplikowanym połączeniem.
Written By
More from Wojtek

Telenowela Latynoamerykańska na YouTube

Przedstawiam Wam „Telenowelę Latynoamerykańską”, czyli niekończący się zapis moich podróży po większości...
Read More

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *